15
juuni
Roberto Aussel Mustpeade majas!
19:00
15-06-17

Tallinna kitarrifestival esitleb:
Suurimaid interpreete klassikalisel kitarril

Roberto Aussel ( Argentina )
Mustpeade majas 15. juunil kell 19.00
‘’Erakordselt peen ja värvikas muusik…’’ New York Times
‘’Uus kuningas klassikalise kitarri areenil…’’ San Juan Star, Puerto Rico

Roberto Aussel on erakordselt peen muusik ja huvitav interpreet. Sündinud 1954. aastal La Plata’s, Argentinas, hakkas ta kitarri mängima seitsmeaastaselt. Pärast õpinguid Jorge Martinez Zarate juures, võitis Aussel esikohad maailma mainekaimatel kitarrikonkurssidel, Radio France Pariisis, Porto Alegre Brasiilias ja Alirio Diaz’i konkursil Venetsueelas. Vaatamata sõprade õhutustele ei tahtnud Aussel viimasele sugugi minna, õeldes, et olen juba käinud konkurssidel ja aitab küll. Kuuldes, et zürii liikmeteks on John Williams, Julian Bream, Leo Brouwer ja zürii president on Alirio Diaz, otsustas Aussel siiski osaleda, et saada tuttavaks nende suurepäraste muusikutega. Läks, mängis ja võitis jälle…
Sellest ajast on Ausseli tuntus vaid tõusnud kõikjal üle maailma, ta esineb regulaarselt Euroopas, Lõuna-Ameerikas ning viimasel ajal eriti Ameerika Ühendriikides (Boston, Los Angeles, San Francisco, Dallas, New York). Ausseli plaadistused on teerajajaks paljudele põlvkondadele.
Tema repertuaar ulatub läbi sajandite kaasajani, hõlmates ka paljude Ladina-Ameerika maade folkmuusikat. Aussel on inspireerinud paljusid heliloojaid, Astor Piazzolla kirjutas 1981 aastal oma esimese kompositsiooni kitarrile, nüüdseks legendaarseks saanud ‘‘ Viis pala ’’ just Roberto Aussel’ile.
Lisaks oma ülemaailmsele kontsertkarjäärile ja õpetamisele on Roberto Aussel alates 1983 aastast juhtinud Pariisi kirjastuse Henry Lemoine kitarrimuusika väljaandeid.
Aastal 1999 omistati Aussel’ile mainekas Argentina auhind “KONEX DE PLATINO”, mille nominentideks on olnud Daniel Barenboim, Martha Argerich jt.
2016 sai Roberto Aussel Hispaanias elutööpreemia erakordsete kunstiliste saavutuste eest.

Vaata lisa: www.kitarrifestival.ee