13
juuni
Tallinna Kitarrifestival
All day long
From 13-06-16 to 17-06-16

Tallinna XI kitarrifestival 13.-17. juuni

 

Tallinna kitarrifestival alustab teist aastakümmet. Nagu juba traditsiooniks saanud, pakub festival kitarrimuusikat kogu oma stiiliderohkuses, säravate tähtede ja kitarrilegendide esituses.

 

 

Festivali avakontserdil kuuleme Lähis Ida ja Vahemeremaade mõjutustega muusikat haruldasel fretless kitarril. Mängib paljude auhindadega pärjatud Cenk Erdogan Türgist.

 

Festivali peaesinejad on Hispaania kitarrilegend Ricardo Gallen ja lautolegend Hopkinson Smith.

 

Ricardo Gallén on tänapäeva väljapaistvamaid kitarriste, saanud üle 20 preemia mainekatel rahvusvahelistel konkurssidel. Ricardo on salvestanud plaadifirmale Naxos kõik Joaquin Rodrigo kitarrikontserdid, peale selle palju klassikute ja nüüdisheliloojate loomingut, mitmed plaadid on olnud Naxose enim müüdud plaatide nimekirjas.

 

Hopkinson Smith on kahtlemata parimaid lautomängijaid tänapäeva maailmas …” San Francisco Chronicle

Tema elutööd varajase muusika uurimisel ja esitamisel-salvestamisel on pärjatud kõrgeimate auhindadega paljudes maades.

 

Festivali üks erilisemaid hetki on päikeseloojangu kontsert Tallinna Teletornis, kus saame nautida kaunist kitarrimuusikat koos tornist avaneva vaatega ja kontserdi lõpuks merre loojuva päikesega. Mängib Viljandi kitarritrio: Jalmar Vabarna, Argo Vals ja Jaan Jaago akustilistel kitarridel.

 

Festivali lõpetab kontsert – Buenos Aires, kell on 0. Publikut väga liigutava kontserdi annavad Argentina tangotähed Mirta Alvarez kitarril ja Fabian Carbone bandoneonil. Euroopa kuulajale väga haruldane kooslus, tundlik, poeetiline ja kaasaviiv tango kirglikku maailma.

 

Lauluväljaku Klaassaalis saame kuulata Eesti noorte kitarristide kontserti. Meistriklasse annavad sel aastal Hopkinson Smith, Ricardo Gallen ja Mirta Alvarez.

Toimuvad kohtumised festivali külalistega, heliloojatega, arutelud ja uue muusika esitlused.

 

www.kitarrifestival.ee